Erkul Kozmetik, üretimde esneklik ve verimlilik kazandı

Erkul Kozmetik, üretimde esneklik ve verimlilik kazandı

Erkul KozmetikFANUC robotlarıyla üretim süreçlerinde esneklik, operasyonlarında verimlilik kazandı.

Erkul Kozmetik Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Erkul, FANUC robotlarını neden tercih ettiklerini şu şekilde açıkladı: "Üretimde ihtiyacımız olan ürün çeşitliliği ve bu ürünlerin ortak bir platformda farklı ekipmanlara ihtiyaç duymadan birbirleriyle haberleşebiliyor olması. Daha da önemlisi öncelikli sebep, satış sonrasında partnerlik anlayışıyla verilen destek. Özellikle üretim ihtiyaçlarımızı karşılamak için tasarladığımız makinalarda kullanılan FANUC robotların, gerektiğinde farklı proseslerde de kullanılabilmesi zaman ve maliyet açısından büyük avantaj sağlıyor."

mesut_erkul_20171121.jpgYÜZDE 70 ENERJİ TASARRUFU SAĞLADI

Firmanın Teknik Müdürü Yavuz Zorlular ise, FANUC'un ürün çeşitliliği ve farklı çözüm seçenekleriyle, üretimdeki birçok ihtiyaçlarını tek bir noktadan karşılamalarına destek sunduğunu belirterek, "Endüstri 4.0 çözümleriyle, ürünlere uzaktan erişim ile üretimimizde ciddi bir esneklik sağladık. Yüzde 70'e kadar enerji tasarrufu yapabiliyoruz. Programlanabilir robotlarla üretim bantlarımızda hızlı ve kolay operasyonlar gerçekleştirebiliyoruz. Bu robotları çok seri bir şekilde farklı görevlere atayabiliyor ve sorunsuz olarak çalışmalarını sağlayabiliyoruz." şeklinde konuştu. 

Üretim süreçlerinde büyük esneklik sağladıklarını belirten Zorlular, güvenilirliği sayesinde operasyonlarında en yüksek verimliliği yakaladıklarını dile getirdi.   

Zorlular, sözlerini şöyle tamamladı: "Üretim tesislerinde 360 derece çözüm sunabilen FANUC ile üretimden kaynaklanan sorunları unutup ürün geliştirmeye, daha zor ve daha gelişmiş tasarımlar yapmaya, müşterilerimize daha iyisini sunabilmek için çalışmaya odaklanabiliyoruz."

Erkul Kozmetik, 35 yıldır devam eden yolculuğunda günümüzde Goldenrose markasıyla bugün 5 kıtada 90'dan fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Kaynak: https://www.stendustri.com.tr/robot-yatirimlari/erkul-kozmetik-uretimde-esneklik-ve-verimlilik-kazandi-h98177.html

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

3 Nisan 2019 Çarşamba

Robocut ile hedefimiz net; pazarda lider olmak!

ErkanCNC ve FANUC Turkey partnerliği hakkında Fanuc Türkiye genel müdürüTeoman Alper Yiğit'in röportajını okumuş muydunuz?

4 Mart 2019 Pazartesi

FANUC: Dener’in ürettiği yüksek mekaniğin ihtiyaçları karşılandı

Fiber lazer kesim makinaları için Denser’e çözüm sunan FANUC Türkiye Factory Automation Satış Müdürü Çağtay Güleç ile görüşerek projenin detaylarını öğrendik.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC, kolaboratif robot ailesini genişletiyor

İnsan ile iş birliğine dayalı kolaboratif robotlarda (cobot) atılım yapan ve yatırımlarına devam eden FANUC, cobot ailesini genişletmeye devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC’tan Geleceğin Liderleri’ne robotlu eğitim

FANUC, Gökdere Rotary Kulübü’nün düzenlediği RYLA Semineri’nde gençlere robot eğitimi verdi. Seminerde FANUC Teknik Müdürü Murat Kısa da sunum gerçekleştirdi.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Türkiye Factory Automation (FA) Satış Müdürü Çağtay Güleç’in iş gündemi…

Güleç, ST Makina Dergisi’ne verdiği röportajda, FANUC’un 2019 yılı iş gündemlerini anlattı.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Akademi, otomasyonda uzmanlaştırıyor

FANUC Akademi düzenli olarak gerçekleştirdiği fabrika otomasyonunda uzmanlaştıran eğitimlerine Kasım ayında da devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

İşbirlikçi Robot CR-15iA

Geniş yelpazede taşıma görevleri için en uygun taşıma kapasitesi ve uzanma

16 Ocak 2019 Çarşamba

Geleceğe Bakış

CEO Dergisi'nin Nisan sayısında FANUC Avrupa CEO'muz Shinichi Tanzawa ile röportaj yapıldı.

15 Ocak 2019 Salı

Yeni M-20iB/35S

Yüksek taşıma kapasitesi uygulamaları için ideal kompakt tasarım

15 Ocak 2019 Salı

Yeni ROBODRILL serisi

Yeni FANUC ROBODRILL serisi ilerliyor

14 Ocak 2019 Pazartesi