FANUC’un 450 tonluk tamamen elektrikli IMM’si Avrupa’ya geliyor

FANUC’un 450 tonluk tamamen elektrikli IMM’si Avrupa’ya geliyor

FANUC Europe, Fakuma 2018 boyunca B3 salonunda, B3-3211 standında, tüm elektrikli ROBOSHOT enjeksiyon kalıplama makinelerini (IMM) sergileyecek. Ana özelliklerden biri yeni α-S450iA. Son makine gelişmeleri 4500kN sıkma kuvveti IMM'ye neden oldu, pazar yıllardır bekliyordu. Ayrıca, 100 tonluk bir ROBOSHOT içeren bir üretim hücresi, "Variotherm" kalıp işlemi altında mühendislik sınıfı plastiklerde teknik parçalar üretecektir. Sistem kelimenin tam anlamıyla el altında bir altı eksenli FANUC LR Mate robotu ve parça montajı ve kullanımı için bir CR-7iA robotuyla çalışıyor. ROBOSHOT makineleri, istikrarlı tekrarlanabilirlik ve maksimum işlem güvenliği ile birlikte düşük enerji tüketimi ve kusursuz enjeksiyon kalıplama kalitesini hedefleyen katı kullanıcı gereksinimlerini karşılar. IOT köşesinde FANUC ve TIG, endüstri 4.0'a göre plastik işleme için Euromap 77'yi göstermektedir. Son fakat en az değil, ROBONANO, enjeksiyon kalıplama ve kalıp imalatı arasında bir köprü kurar: 5 eksenli CNC işleme merkezi, 0.1 nanometre komut çözünürlüğüne sahip serbest yüzeyli yüzeylerde ultra-hassasiyetli beş eksenli işleme alanında mükemmeldir. Bu tezgah, yüksek hassasiyetli kalıp kesici uçların otomatik, öngörülebilir ve tekrarlanabilir optik kalitede son işlemlerini göstermektedir.

ROBONANO α-NMiA gösteri

rn-pr-nmia-1-4c.jpg"Tabii ki, enjeksiyon kalıplama uzmanları yeni 450 tonluk IMM'yi görmek için FANUC standına gelecek" dedi, FANUC'un ROBONANO uzmanı Gianluca Tristo, "ancak gözlerini ROBONANO α'ya çekmekten ilham alacaklarına eminim" dedi. -NMiA'nın üstün yetenekleri." Bu yeni ultra hassas tezgah, FANUC tarafından özellikle serbest biçimli yüzeylerin beş eksenli elmas işlenmesi için geliştirilmiştir. Bu, FANUC artık, özellikle polimer bazlı işlem zinciri için, oldukça geniş bir ürün yelpazesi sunabileceği için enjeksiyonlu kalıplama endüstrisinde oldukça iyi uyuyor. Nitekim, FANUC ROBOSHOT müşterileri artık ROBODRILL tarafından hazırlanan ve ROBONANO tarafından ince işlenmiş hassas kalıp parçalarının ROBOCUT tarafından kesilmiş hassas parçalara monte edildiği aletleri kullanabilirler. Bu özel endüstriye ROBONANO - 0.1 nanometre komut çözünürlüğü ile - kalıp eklerinin manuel parlatılmasında güçlü bir alternatif sunar. Ve elbette, FANUC ROBOTS, süreçleri daha da otomatikleştirmek için de kullanılabilir. Sergide, ROBONANO α-NMiA, otomotiv endüstrisi için bir kalıp ekinin karmaşık bir şekilde işlendiğini gösterecek. Gösterinin yanı sıra holografik görsel efektli yüzey tekstili, yüksek hassasiyetli optik kalitede yüzeylerin bitirilmesi ve kalıp çeliği de dahil olmak üzere farklı malzemelerin işlenmesi gibi farklı uygulama örnekleri sunulacaktır.

ROBOSHOT α-S450iA sonunda Avrupa'daworkpieces-sample-banner.jpg

NPE Orlando'daki Milacron standında ABD pazarına girişini takiben geçen yıl Japonya'da kutlandı - tamamen elektrikli FANUC ROBOSHOT α-S450iA, 4500 kN sıkma kuvveti hassas enjeksiyon makinesi Avrupa pazarındaki başarısına Fakuma 2018'den başlayacak Daha yüksek oyuk sayıları ve daha büyük kalıplar, daha büyük sıkıştırma kuvvetlerine sahip daha büyük / daha güçlü bir makine gerektiren daha büyük merdane boyutları ve bağlantı çubuğu mesafeleri gerektirir. Otomotivin ötesinde, tıbbi / farmasötik cihaz pazarları ve diğer hassas parça dalları daha hassas ve hızlı çıktı almak istiyor. FANUC'un ETS Europe Roboshot Ürün Müdürü Wolfgang Haak, "pazarın nasıl işlediğini" kabul ediyor ve "FANUC bunun farkındaydı - 150 ile 3000 arasındaki diğer altı modelle aynı performans ve güvenilirliğe dayanan daha büyük bir makine geliştirmeye karar verdi. kN sıkma kuvveti. Şimdi 4500kN sıkma kuvveti, 920 mm ila 920 mm'lik bir bağlantı çubuğu mesafesi, 900 mm sıkma hareketi, 1300 mm ila 1300 mm plaka boyutu ve maksimum 1000 mm kalıp yüksekliğine sahibiz. İki temel enjeksiyon ünitesi için dört farklı vida boyutu yüksek esneklik sağlar. "Stand B3-3211'deki α-S450iA, makinenin verimlilik potansiyelini gösterir: infüzyon bileşenleri için bağlantı parçaları, KEBO / İsviçre tarafından sağlanan 32 gözlü tıbbi cihaz kalıbı kullanılarak üretilir . Tıbbi cihazlarda ve farmasötik endüstrilerinde çok büyük miktarlarda üretildiği gibi karmaşık geometriler, özellikle yüzey kalitesi, kontur doğruluğu, ağırlık stabilitesi ve tekrarlanabilirlik ile ilgili olarak maksimum hassasiyet gerektirir. ROBOSHOT'taki en gelişmiş CNC teknolojisi benzersiz bir elektrikli kalıplama çözümü sunar. Makine verimli enerji geri kazanım kontrol fonksiyonu, güvenilir tork plastisite kontrolü - Hassas Ölçüm Kontrolü (PMC) 2 & 3 - yanı sıra geri akış monitörü ve yüksek verimli AI kalıp / ejektör koruması ile donatılmıştır. Sonuçlar, üst düzey işlem performansı ve ürün kalitesidir.

Robotlarla Elele

global-service-400x400.jpgKompakt bir üretim hücresi örneğini kullanan FANUC, temiz makineler, temiz oda ortamları ve günümüzde örneğin tarafından teşvik edilen robotlu faaliyetler gerektiren yüksek teknoloji ürünü / yüksek parti üretim konseptini göstermektedir. tıbbi cihaz ve teknik şubeler. Robotec PLASTICMATE ve FANUC ROBOSHOT α-S100iA, kompakt ve esnek bir üretim hücresinde etkileşime girer. Entegre "Variotherm" fonksiyonunun gösterilmesi: çevrim içi kalıp sıcaklığı değişiklikleri, parçaların mekanik özelliklerini iyileştirir. Kontrollü kavite yüzey sıcaklığı sadece tamamlamak ve tertemiz kalıp doldurma kadar düşük viskoziteyi korumaz, aynı zamanda özel yüzey efektleri sağlar. Parçaların sökülmesi, doğrusal bir eksenle birleştirilmiş altı eksenli FANUC LR Mate robotu tarafından gerçekleştirilir. Daha sonra, üst ve alt kısımlar, otomatik olarak monte edilmeden önce bir iz tamponunda biriktirilir. LR Mate robotu ve iş birlikçi CR-7iA robotu arasındaki iş birliği, ziyaretçilerin bitmiş parçaları alabileceği teslim istasyonunda sona eriyor.

Endüstri 4.0: FANUC ROBOSHOT LINKi ve Euromap 77

Stand B3-3211 standının bir bölümünde - IOT köşesi - FANUC, TIG "Authentig" MES sistemi ile iş birliği içinde yeni Euromap 77 OPC UA arayüzünü gösterir. Ziyaretçiler, Endüstri 4.0 gerekliliklerine uygun olarak tüm makinelerin ve Robot hücresinin gerçek zamanlı kalitesini, makine ve iş durumu izlemesini görebilirler. FANUC ROBOSHOT LINKi gösterilecek.

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

3 Nisan 2019 Çarşamba

Robocut ile hedefimiz net; pazarda lider olmak!

ErkanCNC ve FANUC Turkey partnerliği hakkında Fanuc Türkiye genel müdürüTeoman Alper Yiğit'in röportajını okumuş muydunuz?

4 Mart 2019 Pazartesi

FANUC: Dener’in ürettiği yüksek mekaniğin ihtiyaçları karşılandı

Fiber lazer kesim makinaları için Denser’e çözüm sunan FANUC Türkiye Factory Automation Satış Müdürü Çağtay Güleç ile görüşerek projenin detaylarını öğrendik.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC, kolaboratif robot ailesini genişletiyor

İnsan ile iş birliğine dayalı kolaboratif robotlarda (cobot) atılım yapan ve yatırımlarına devam eden FANUC, cobot ailesini genişletmeye devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

Erkul Kozmetik, üretimde esneklik ve verimlilik kazandı

Erkul Kozmetik, FANUC robotlarıyla üretim süreçlerinde büyük esneklik sağladı, operasyonlarında ise en yüksek verimlilik seviyesine ulaştı.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC’tan Geleceğin Liderleri’ne robotlu eğitim

FANUC, Gökdere Rotary Kulübü’nün düzenlediği RYLA Semineri’nde gençlere robot eğitimi verdi. Seminerde FANUC Teknik Müdürü Murat Kısa da sunum gerçekleştirdi.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Türkiye Factory Automation (FA) Satış Müdürü Çağtay Güleç’in iş gündemi…

Güleç, ST Makina Dergisi’ne verdiği röportajda, FANUC’un 2019 yılı iş gündemlerini anlattı.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Akademi, otomasyonda uzmanlaştırıyor

FANUC Akademi düzenli olarak gerçekleştirdiği fabrika otomasyonunda uzmanlaştıran eğitimlerine Kasım ayında da devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

İşbirlikçi Robot CR-15iA

Geniş yelpazede taşıma görevleri için en uygun taşıma kapasitesi ve uzanma

16 Ocak 2019 Çarşamba

Geleceğe Bakış

CEO Dergisi'nin Nisan sayısında FANUC Avrupa CEO'muz Shinichi Tanzawa ile röportaj yapıldı.

15 Ocak 2019 Salı

Yeni M-20iB/35S

Yüksek taşıma kapasitesi uygulamaları için ideal kompakt tasarım

15 Ocak 2019 Salı

Yeni ROBODRILL serisi

Yeni FANUC ROBODRILL serisi ilerliyor

14 Ocak 2019 Pazartesi