Yeni ROBODRILL serisi

Yeni ROBODRILL serisi

Echternach - 13 - 17 Eylül tarihleri ​​arasında Stuttgart'taki AMB Show'da sunacağımız yeni nesil ROBODRILL makinelerini duyurmaktan gurur duyuyoruz (salon 7'de B51 standı).

Yeni α-DiB serisi, başarılı α-DiA serimizden devralacak. Çeşitli iyileştirmeler ve yeni özellikler ile birlikte geliyor. En büyük değişiklik gelişmiş makinelerin tanıtılmasıdır.

Yeni seri ile, bilinen boyutlarda (S, M, L) hem standart hem de gelişmiş modeller sunuyoruz. Böylece müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak altı ROBODRILL makinesi var.

Hem standart hem de gelişmiş modeller, kullanımlarını kolaylaştırmak için yeni iHMI'mız ile donatılmış bir operatör paneline sahiptir. Operasyon Yönetimi Yazılımı ‘ROBODRILL-Linki', makineyi kalıcı olarak izleyerek, ortaya çıktıklarında operasyon sonuçları sağlar. Otomatik makine izleme aksama sürelerini minimumda tutar.

Felsefemiz doğrultusunda yeni ROBODRILL, FANUC Robotları ile kolayca otomatikleştirilebilir. 'Hızlı ve Basit Başlangıç ​​Paketi', ROBODRILL'ın otomasyonunu bir FANUC Robotu ile basitleştirerek zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Hızlı travers ve takım değiştirme için yeni akıllı fonksiyonlar kullanarak döngü süresini kısalttık. Ayrıca, yeni makineler, Geliştirilmiş Önleyici Bakım Rehberliği özelliği sayesinde bakımı daha hızlı ve mümkün olduğunca kolay hale getirmek için tasarlanmıştır.

2017'den itibaren, tüm modeller yeni DDRiB döner tabla ya da DDR-TiB trunnion sistemi ile donatılabilir ve indeksleme süresi 0,5 saniyedir - 0,3 saniyelik bir azalma - ve çok hızlı sıkma. Sıkma torku 700N-m'ye yükseltildi.

Gelişmiş α-DiB modellerimiz aşağıdaki ekstra teknik iyileştirmeleri sunar.

  • Z ekseni vuruşları, daha büyük parçalar üretmek için 400 mm'ye ulaşır, böylece takımlar ve iş parçası arasındaki paraziti azaltır.
  • Takım değiştirme süresini kısaltmak için, kuleye fazladan bir servo motor takıldı
  • 0,7 saniye - standart sürümden 0,2 saniye daha hızlı - daha hızlı çevrim süreleri ve daha yüksek verimlilik için.

Gelişmiş modeller artık 4 kg'a kadar olan daha büyük aletleri kabul ediyor.
Α-DiB serisinin standart modelleri, 2016 sonbaharından itibaren Avrupalı ​​müşterilere sunulacak. Gelişmiş modeller 2017 başlarında satışa sunulacak.

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

Makoto Yamadate ile Servo Guide Eğitimi

3 Nisan 2019 Çarşamba

Robocut ile hedefimiz net; pazarda lider olmak!

ErkanCNC ve FANUC Turkey partnerliği hakkında Fanuc Türkiye genel müdürüTeoman Alper Yiğit'in röportajını okumuş muydunuz?

4 Mart 2019 Pazartesi

FANUC: Dener’in ürettiği yüksek mekaniğin ihtiyaçları karşılandı

Fiber lazer kesim makinaları için Denser’e çözüm sunan FANUC Türkiye Factory Automation Satış Müdürü Çağtay Güleç ile görüşerek projenin detaylarını öğrendik.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC, kolaboratif robot ailesini genişletiyor

İnsan ile iş birliğine dayalı kolaboratif robotlarda (cobot) atılım yapan ve yatırımlarına devam eden FANUC, cobot ailesini genişletmeye devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

Erkul Kozmetik, üretimde esneklik ve verimlilik kazandı

Erkul Kozmetik, FANUC robotlarıyla üretim süreçlerinde büyük esneklik sağladı, operasyonlarında ise en yüksek verimlilik seviyesine ulaştı.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC’tan Geleceğin Liderleri’ne robotlu eğitim

FANUC, Gökdere Rotary Kulübü’nün düzenlediği RYLA Semineri’nde gençlere robot eğitimi verdi. Seminerde FANUC Teknik Müdürü Murat Kısa da sunum gerçekleştirdi.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Türkiye Factory Automation (FA) Satış Müdürü Çağtay Güleç’in iş gündemi…

Güleç, ST Makina Dergisi’ne verdiği röportajda, FANUC’un 2019 yılı iş gündemlerini anlattı.

5 Şubat 2019 Salı

FANUC Akademi, otomasyonda uzmanlaştırıyor

FANUC Akademi düzenli olarak gerçekleştirdiği fabrika otomasyonunda uzmanlaştıran eğitimlerine Kasım ayında da devam ediyor.

5 Şubat 2019 Salı

İşbirlikçi Robot CR-15iA

Geniş yelpazede taşıma görevleri için en uygun taşıma kapasitesi ve uzanma

16 Ocak 2019 Çarşamba

Geleceğe Bakış

CEO Dergisi'nin Nisan sayısında FANUC Avrupa CEO'muz Shinichi Tanzawa ile röportaj yapıldı.

15 Ocak 2019 Salı

Yeni M-20iB/35S

Yüksek taşıma kapasitesi uygulamaları için ideal kompakt tasarım

15 Ocak 2019 Salı